Kanaviçe Kitap Ayracı
25 Ekim 2016
İkimizin Yerine Film Yorumu
29 Ekim 2016

Sonbahar

Aslında oldum olası ilkbaharı çok sevdim ben. Doğanın canlanışı, güneşin kendini daha sık gösterir olması, yeni çıkan kıpır kıpır şarkılar tam benlik zamanları ifade eder. Ama ilk defa bu yıl bana birşeyler oldu sanki. Sonbahara tutuldum. Önceki senelerde hava karardı mı içimi kaplayan kasvetten nefret ederdim. Ama bu yıl evden çıkmadan, dinlemek, okumak, izlemek, çoğu zaman yalnızlığa mahkum olmak çok iyi geldi bana.

Eylül ayında sonbaharın gelişini çok fark edemesek de Ekimle birlikte sararan, dökülen yapraklar kapladı tüm yolları. Değişen tek şey havalar olmadı tabi ki. Pek çok dizi merhaba dedi yeni sezona. Çalan okul zilleri, koşturan çocukların sesleri kapladı sokakları. Soğuk kahvelerin, limonataların yerini dumanı tüten kahveler, bitki çayları aldı. Battaniyelerin altına saklanıp film gecesi yapmaya başladık bir çoğumuz. Böyle güzel akşamlar için elmalı pasta yapmaya da başladım ben hatta. Tarçın kokusu.. Sanıyorum ki sonbahara en yakışanı o.

Sarılara, hafif kırmızıya kaçan turunculara yakışan renkler de giyinmeye başladık. Kahverengi, haki,vizon.. Ben bordoya taktım mesela bu sonbahar. Bordo kazak, bordo ayakkabı,bordo çanta, bordo ruj. Muhakkak üzerimde en az bir bordo. Hatta bazen hepsi birden. Deri ceketler, ince hırkalar, botlarda çıkmaya başladı dolaplardan.

Hareketli müzikler yerlerini biraz daha durağan, biraz daha hafif müziklere bıraktı. Ben uyanır uyanmaz tam bu zamanların müzikleri ile dolu olan Spotify dan ‘Your Favourite Coffeehouse’ dinliyorum. Neredeyse hiç durmadan. Kahve kokusu ile birlikte çok yakışıyorlar sonbahara.

Sonbaharın gelişi ile daha çok kişinin okuduğunu görüyorum. Yazın çıkalım dolaşalım, şuraya da gidelim dediğimiz zamanlarda artık okumaya daha çok fırsat buluyoruz şüphesiz. Bende okuma hızımı bir tık daha arttırabildim. Hiçbir şey yapamasam Lügat365’ten bir kelime seçiyorum. Bugünün kelimesi bu olsun diyorum ve eşime biliyor musun diye soruyorum. Yalnız o hiç memnun değil bu durumdan :):):) Sende bilmiyorsun, bakıyorsun, sonra o ne bu ne diye söyleniyor :):) Böyle yuvarlanıp gidiyoruz elit dünyamızda :Pp

Kısacası ‘Yaprak döker bir yanımız..’ derken anlıyorum ki; en güzel mevsim Sonbahar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir