Mençuna Şelalesi
23 Mayıs 2017
Uzun İnce.
17 Ağustos 2017

Sini Kahvaltı / Ayder Yaylası

Ayder Yaylası’nı görmek istediğimiz 2. günümüzde niyetimiz Ayder Yaylası’nda güzel bir kahvaltı yaparak Karadeniz’in lezzetlerini tatmaktı. Bunun için Foursquare’den ve Trip Advisor’dan yaptığım didik didik araştırma sonucunda Sini Kahvaltı’da karar kıldık. Aslında Sini Kahvaltı, Ayder Yaylası’na biraz mesafede bulunan bir yer. Ama yorumlar o kadar iyiydi ki, kahvaltı için orayı seçmemiz gerektiğine ikna olduk.

Navigasyon sayesinde ulaştığımızda bu ahşap Karadeniz evine kurulu olduğunu gördük;
İçeri girince rezervasyonumuz olup olmadığını sordular, bi an panik olduk. Ancak rezervasyon yaptırmasak da bizim için hemen bir soba yakarak bulunduğumuz yeri ısıttılar. Bu nedenle rezervasyon şart değildi ama yoğun sezonlarda rezervasyonu önceden yaptırmanızı muhakkak tavsiye ederim.

Personel çok ilgili ve güler yüzlü idi. Sohbetlerimize katıldılar, istediğimiz birşey olup olmadığını sürekli sordular. Ve bizim için en önemlisi olan çayımızı kendileri kontrol ederek tazelediler. Bu arada belirtmeliyim ki çayları da kendi mahsulleri. Çayın fuşya gibi harika bir rengi var. Tadı ise harikaydı!
Kahvaltı için resimin haricinde mısır ekmeği ve bir kaç ekleme daha geldi. Ürünlerin her biri oldukça güzeldi, reçeller kendi imalatları. Muhlama için ise söyleyebilecek kelime dahi bulamıyorum!

4 kişi bu kahvaltıyı yiyip bitiremedik. Kişi başı 30 tl ödedik.

İçerinin otantik ortamı ve lezzetler için kesinlikle bizden ’10 points goes to Sini Kahvaltı’ 🙂
Bu harika kahvaltının ardından Ayder Yaylası için yola koyulduk. Hava yağdı yağacak gibi olduğu için yağmura yakalanmadan zipline yapalım diye düşündük. Zipline’ı hep denemek istiyorduk, Ayder Yaylası’na kısmetmiş. Resimde gördüğünüz minicik şey ben oluyorum :)
Aşırı yağıştan dolayı bi horon çekemesek de sağlı sollu fotoğraflar çekildik Ayder’de. Ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim ki beklediğimin altında çıktı Ayder. Daha huzurlu, sakin bir atmosfer beklerken turistikleşmiş bir yer olarak karşıladı bizi.
Yeni yazılarda buluşmak dileğiyle, hayırlı Ramazanlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir