Mini Alışveriş
31 Mart 2017
4 saatte Erzurum
1 Nisan 2017

Nisan

2017 sizce de çok hızlı geçmiyor mu? 1 Nisan olmuş, ne çabuk. Umutla geçen günlerle dolu bir yıl oldu benim için. Ümit etmekten hiç vazgeçmediğim güzel günlerle dolu..

Burada henüz bahar gelmedi, sadece 0’ın üzerine çıktı sıcaklıklar. En fazla 8 dereceyi gördük, mutluluktan yerimde duramadım :)Genelde 1-3 derece arasında seyrediyor günler. Neden hava durumunu anlatmaya başladım, bende bilmiyorum 🙂 Ama Nisan geldi ya, el mahkum gelecek o bahar! :)

İlk 3 ayda neredeyse hiç kitap okuyamadım.. Bu ay ilk dileğim biraz daha fazla okumak bu yüzden. Suzan Defter’le başladım. Bakalım Mayıs yazısını yazınca kaç kitap okumuşum bahsederim.
Birde günlük tutmaya başladım birkaç gün önce. Hilalcik doğum günü hediyesi olarak bana Mutluyum Çünkü’nün harika ‘Zamansız Mutluluk Ajandası’ nı almıştı. Bir aydır hiçbir şey yazmaya kıyamadığım ajanda artık benim her günümle ilgili notlar aldığım yoldaşım oldu.

Bahar gelince insan evde bir buket çiçek olsun istiyor. Özellikle nergis arıyorum ısrarla. Ankara’da Kızılay metro çıkışında satılırdı. İşe veya eve geçerken alırdım, nasıl mutluluk verirdi. Ağrı’da bütün çiçekçileri gezdim ama nergis bulamadım. Nergisi geçin gül haricinde bir çiçek bile yok. İnternetten de nergis getirmiyorlar, anlayacağınız kavuşamadım nergisime ben. Şimdilik sadece geçen yıl aldığım nergisleri telefonuma ekran kilit resmi yapmakla yetindim :)
Yukarıdaki güzel menekşeler anneme ait. 50 tane böyle menekşe var salonda. Bakmaya doyamazsınız öyle güzel. Birini de ben alayım dedim, ama vazgeçtim sonra.

Saksı çiçekleri ile öyle bağlar kuruyorum ki solarsa annemden kopmuş gibi üzülürüm, biliyorum. Şimdilik bu resime de bakmakla yetiniyorum.

Çiçek hasretiyle yandığım günlerde böyleydi efenim :):)

Son olarak birde çok dinlediğim bir şarkı önereyim istedim.

Güzel gel Nisan..

Bende hiç tükenmez bir hayat vardı,
Kırlara yayılan ilkbahar gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir