Elif’in Sinema Günlüğü 2
20 Mart 2017
Nisan
1 Nisan 2017

Mini Alışveriş

Haftasonu gelmişken minik bir alışveriş postu yapayım dedim bende.

Bu sezon sırt çantaları çok moda. En son ilkokulda iken, aşağı yukarı 2003 yılında iken taktığım sırt çantasına bende dönüş yaptım. Sırt çantası deyip geçmemek lazım, baya bi dolandım bunun için :) Gönlüme göre olan çantayı Matmazel’in vitrininde görüp koştum, Enver’i de neredeyse sürükledim :) Ama tereddütsüz 5 dk içerisinde benim olmuştu :) Yaza ve bahara uygun şekilde beyaz olsun istemiştim, ama bu rengi daha çok sevdim! :) Benim mink bebeğim desem abartmış olmam :) Eşimin doğum günü hediyesi olmuş oldu böylece:)

Bunun dışında mevsimlik almak gibi bir fikrim yoktu aslında. Ama annemle dolanırken Batik’te bu lila mevsimliği gördük. Hemen denedim ve çok beğendim. Bunda en önemli etken rengi ve iç astarının deseni oldu tabi. Aslında pastel tonlarda başka seçeneklerde vardı ama ben ilk gördüğüm lilaya aşık oldum neredeyse :) Bu da annemlerin doğum günü hediyesi oldu :) Keşke hep doğum günüm olsa! :)

Bu arada saatimi nişan döneminde birbirimize hediye aldığımız dönemden beri severek kullanıyorum. Tam 4 yıldır yani. Markası Nacar. Birşey olacak diye aklım çıkıyor.
Bir gün makyaja bu denli merak saracağım aklıma gelmezdi aslında. İnstagramda ürünler hakkında yorum paylaşan hesaplarla birlikte bir makyaj hevesi aldı yürüdü bende. Bulduğum her fırsatta sürüp sürüştürmek istiyorum. Ama yeni yeni olduğu için bazen yapmaya çekiniyorum. Çok acayip bir utanma duygusu geliyor manasızca :) Genelde böyle şeylerde cesur birisiyimdir aslında. Bu nedenle çekingenliğimin üzerine üzerine gidiyorum. Henüz aydınlatıcı, far ve kontür aşamasına geçemesem de Pure Beauty’nin CC kremini kullanmaya başlamak da büyük bir adım oldu benim için :)

The Balm ürünleri Gratis’e girer girmez o çok tatlı ambalajları ile insanı adeta büyülüyor. Daha önce elimde sentimental ve charming renkleri olan meet matte serime birde commited ı ekledim. Aslında Pastel 15’le commited arasında kalıp baya bi tereddüt sonucunda The Balm ı tercih ettim.

Bu arada evet, Suzan Defter’e başladım. Çok farklı bir kitap kurgusu var. Muhakkak bir post gelecek bu kitapla ilgili de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir