That Sugar Film
4 Kasım 2017
#Şekersiz21Gün
8 Kasım 2017

Kotor’da Bir Sokak Arası

2016 Nisan ayında yaptığımız Balkan turunun ardından bütün yazıları yazacağım için çok hevesliydim ama sonra sadece heves olarak kaldı :) Ama şunu fark ettim; bu tarihi eseri, şu müzeyi gördük diye anlatmak çok benlik değil :) Çünkü ben kendimce anlatırsam daha çok keyif alıyorum.

Karadağ, Balkan seyahatine çıkarken çok da merak ettiğim bir yer değildi aslında. Güzergahımızda vardı ve ben Kotor'a vardığımızda büyülendim! Tek kelime ile bambaşka bir şehirdi. Biraz Venedik esintisi, biraz Orta Çağ büyüsü ile harmanlanmıştı. Ve tabiki de biraz Game Of Thrones :)

Yüzümdeki mutluluğa bakar mısınız? :)
Kotor'da her sokakta yaşlanmak istiyor insan. Bu evde mi yaşasak, şu evde mi yaşasak diye diye yürüdük sokaklarını.

Klimalar biraz görüntüyü bozsa da; ah o çiçekler kalbimden vurdu beni. Hele yeşil pervazların renk tonu. Evde taş duvar esintisi sevmezdim, soğuk bulurdum. Ama bu taşların sıcaklığına ne denir ki..
O kadar yağmur yağıyordu ki.. Baştan aşağı sırılsıklam olduk. Şemsiye felan bana mısın demedi.

Şu sokağa da girelim dur bu sokak da çok güzel diye diye gezdik tüm sokakları.

Aslında Kotor'un da yeni inşa edilmiş bir kısmı var . Ama o tarafa sadece öylesine bakmak için gidip hemen Old Town kısmına döndük. Zaten kaldığımız yer de Old Town'da idi. Balkonumuzdan görünen bir sokak arası da böyleydi;
Odamıza gelince bile camdan dışarıyı izledik Enver'le. O eski havasına birde yağmur eklenince çok romantikti şehir.

Kahve içmek için gittiğimiz cafenin içinde oturmayıp dış kısmında oturmayı tercih ettik. Başımızda büyük kafe şemsiyeleri, elimizde dumanı tüten sıcacık kahve, yan masamızda heyecanla konuşulan farklı bir dil, karşımızda taş duvarlar, yeşil pervazlar, çiçekler..

Çok mutluyduk. Şükür doluyduk.
Yukarıdaki fotoğrafımı instagramda paylaşırken yazdıklarımla sonlandırıyorum yazımı;
Aylardan Nisan.
Günlerden 25.
İçeceklerden kapuç.
Ülkelerden Montenegrooo.
Şehirlerden Kotor.
Mutlulardan Elif.

4 Comments

 1. balınkokusu dedi ki:

  ayy ne guzel 🙂 cektiğin fotograflardan bölgenin gerçekten cok guzel oldugunu fark ettım 🙂 zaten venedikle harmanlanmıs denilen bır yer ne kadar hayal kırıklıgı olabilir ki:)
  kısmet olursa gıtmek ısterım 🙂

  • Elif'in Hikayesi dedi ki:

   İnşallah fırsat bulabilir ve gidebilirsin 🙂 Gerçekten sokaklarında yürürken prenses elbisemle Orta Çağ’da gibi hissettim kendimi. Venedik binalarını andırdı bana ve Venedik kadar beğendim ilginç bir şekilde 🙂

 2. Yağmur dedi ki:

  Off bayıldımmm o sokak aralarında yürümek istiyorum ! =)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir