Milano’da Harika Bir Lezzet: Luini
10 Kasım 2016
Bir Kar Günlüğü
11 Aralık 2016

Kırık Nota – Işıl Şenol

İnstagramda kitap yorumu paylaşanları, kütüphanelerinin resmini paylaşanları, bir iki cümlelik alıntılar yapan hesapları takip etmeyi çok seviyorum. Ve burada rast geldiğim ve ilgimi çeken kitapları, kitap alış verişi yaptığım sitelerde sepete ekliyorum. Daha sonra da 7-8 kadar olunca sipariş veriyorum. İşte Kırık Nota’da böyle bir instagram turunda karşıma çıktı. Işıl Şenol’un bir önceki Asma Pansiyon kitabına da atıfta bulunarak çok beğendiklerini yazmışlardı. Bende böylece Kırık Nota’yı almaya karar verdim.

Kitapta genç bir gazeteci Yaren’in bir röportaj için görüştüğü kişi ile birlikte hayatının hiç tahmin etmediği bir yöne sürüklenişi anlatılıyor. Bir aşkın izinden gittiği Brüksel’de yepyeni bir kapı açılıyor önünde.. Ve bizde Brüksel’in o güzel sokaklarında adım adım geziyoruz.

Kitaba dair en beğendiğim nokta yazarın Brüksel tasvirleri idi. Daha önce de bulunduğum Brüksel’i yazar anlattıkça özledim, yazar anlattıkça daha da sevdim.

Ama onun dışında aşk hikayesi ile içime işlemedi yazar. Olaylar uzun bir süre gelişmedi, sonra bir anda gelişti ve bir anda bitti. Bitişi ile beni bir okur olarak yıkmaya çalıştığını hissettim. Ancak gelişmesi o kadar kısa oldu ki, henüz hikayeye sahip olamamıştım bile ben.

Kırık Nota’nın sonundaki çok beğendiğim dizeler ile tamamlıyorum yazımı;

‘Bir çivi çaktıysak,

Bir fidan diktiysek,

Bir satır yazdıysak,

Yol biter mi?’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir