Saraybosna’da Ne Yemeli?
3 Ekim 2016
Sonbahar
28 Ekim 2016

Kanaviçe Kitap Ayracı

Size de olur mu; çok fazla zaman, çok fazla düşünce, çok fazla kaygı duyduğum zamanlarda elim ayağım çekilir herşeyden. Ta ki birşeylere başlayana kadar. Başladığım anda ise o şey hayatım olur. O kadar dozunu kaçırırım ki hayat akışımı tamamıyle alt üst ederim. Bu bazen kitaplar, bazen kanaviçe, bazen alış veriş, bazen de yemek yemek olur bende.

Öyle bir okurum ki mesela; gün aydınlanır, ben okumaya ara vermem.Veremem çünkü. Yada öyle bi kanaviçe işlerim ki ellerim tutmaz hale gelir iğne ipliği.

Bunu kendime neden yapıyorum tam olarak bilmesem de en büyük sebebi sanıyorum ki beynimi susturamamak. Çünkü bir kitap okuyorsam, mesela Mücella ise o, ben o an Mücella olurum. Mücella olunca Elif olmaktan, Elif’in dertlerinden kurtulurum. Mücella’nın düşünceleriyle yaşarım da kendi düşüncelerimi savarım kafamdan. Bu iyi gelir bana, her zaman.

Kanaviçe işlemek için Pinterestten model beğenmek, hangi renk iple işlesem diye düşünmek, hata yapmamak için her bir kareyi saya saya işlemek de bu nedenle unutturur bana kendimi. Eğer işlemezsem bilirim ki düşeceğim beynimin susmayan çukuruna. Eğer işlemezsem yorulmayacağım, yorulmazsam da uyuyamayacağım huzurla.

İşte yine böyle bir gün de bu ayraç çıktı ortaya. Kitaplarımın arasına bile koymaya kıyamayacağım kadar güzel. Kendi ellerimle bir güzellik yapabildiğimi gösterdiği için daha da güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir