Elifin Hikayesi Brükselde Ne Yedim 1
Brüksel’de Ne Yedim?
12 Aralık 2016
Üç Kitap
15 Aralık 2016

İkinci Şans Film Yorumu

İkinci Şans çok beklediğim, mutlaka gitmeliyim dediğim filmlerden biri değildi muhakkak. Fakat kız kardeşimle birlikte sinemaya gitmeyi o kadar çok seviyorum ki, zehir olsa izlerim onunla! 🙂 ‘Kurtlar Vadisi Elif’ dizisinde Memati’nin yeniden dirilen halinde role can verecek gibi yazdım ama :):):)

Bir Cumartesi günü, şöyle bizi germeyen, biraz aşk izleten bir film bulmaktı tek niyetimiz. Ve ‘İkinci Şans’a gidelim dedik.
Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay denilince hepimizin aklına Asmalı Konak geliyor şüphesiz. Ben Asmalı Konak’ı yayınlandığı esnada LGS denen sınav nedeniyle izleyememiştim. Hey gidi hey, günde 1000 soru felan çözdüğümüz zamanlardı. LGS, liselere giriş sınavı oluyor, bilmeyenler için bir parantez açayım. Zira benim aklım şimdiki TEOG vs. sınavlarına ermiyor, ben ÖSS ve LGS’de kaldım hala 🙂 Neyse konudan konuya atlamayı bırakıyorum derhal 🙂 Lakin LGS’yi atlattıktan sonraki bir yaz tatilinde izleme şerefine nail oldum.

Bir kırmızı bere sahneleri vardı örneğin. ABD’de tanıştıklarından sonra ilk buluşmalarında olan hani. Kızımız ağzında bere ile Seymen ağanın karşısına geliyordu ve o da bizde şaşırıyorduk olanlara.
Gel zaman git zaman Asmalı Konak bitti, birde sinema filmi yapıldı hatta. Daha doğrusu finali sinema filmi ile yapılmıştı. İşte ben taaa o zamandan, develer tellal pireler berber ikenden beri severim bu ikilinin kimyasını. Aralarında gerçekten iyi bir dostluk ve iletişim olduğundan mı bilinmez, birini güzel birini oldukça karizmatik bulurum. Özcan Deniz’i miiii? diyenler olabilir aranızda. ‘Hocam arkadaş bi kusacak da çıkalım mı?’ diyenler bile olabilir hatta :):):):)
Neyse efendim, bu ikilinin yıllar sonra böyle bir filmde buluşmasını sevindirici buldum bu nedenle. Filmi izlerken sürekli ne kadar da yaşlanmış Nurgül Yeşilçay dedim. Seneler nasıl da hızlı geçiyor..

Filmde hiç beklemediğim kadar güldüğüm sahneler oldu. Dokunaklı bir aşk hikayesinin yanında oldukça seyirciye geçen komik sahneler serpiştirilmişti araya. Genel olarak, beklentimin tatlı bir öğleden sonrası olduğunu hesaba katarak karşılandığını söyleyebilirim. Ah birde gerçek hayatta evlenseler, ne çok isterdim :):)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir