Sonbahar
28 Ekim 2016
Elif'in Hikayesi Kanaviçe Mutfak Havlusu
Kanaviçe Mutfak Havlusu
3 Kasım 2016

İkimizin Yerine Film Yorumu

Yeni yaşamaya başladığımız şehirde sosyal aktivite yok denecek kadar az. Ama çok şükür ki ve ilginçtir ki sinema var. Ama ne yazık ki Türkiye’deki gösterim tarihinde vizyona girmiyor burada. ‘İkimizin Yerine’ içinde sadece Serenay Sarıkaya olduğu için çok izlemek istediğim bir filmdi. Malum Medcezir bittikten sonra aşağı yukarı 1.5 yıldır onu izleme fırsatı bulamıyorduk. 22 Ekim’de farklı birşeyler yapalım diye bakınırken, ‘İkimizin Yerine’nin burada da vizyona girmiş olduğunu gördük ve hemen iki bilet aldık eşimle.

İkimizin Yerine Film Yorumu

O kadar ani oldu ki nasılsa buraya gelmez diye filmin fragmanını bile izlemeden gitmiş olduk. Elbette bir aşk hikayesi olduğunu biliyorduk ama olay örgüsü vs hakkında en ufak bir fikrimiz yoktu.

Ben sadece Serenay Sarıkaya’yı çok beğeniyorum. Giydiği her kıyafet mi yakışır bi insana. Medcezir’i 2. sezonda izlemeye başlamış ve sadece kulağına nasıl küpe takmış, nasıl bi kombin var üzerinde, hangi kıyafetle nasıl bi saç kullanmış diye izler olmuştum 🙂 Sadece dizideki tarzını değil, kendi özel hayatında kullandığı tarzını da takip ediyor ve çok başarılı buluyorum.

Ama benim dışımdaki çoğu insan filme Nejat İşler için gitmiş diye bilirim. Birde eskiden Suskunlar’ın 3 yönetmenliğinden birini yapmış Umur Turagay’ın yönetmenlik koltuğunda olması nedeniyle de tercih edilmiş.

Film garip bir sahne ile başladı diyebilirim. Giriş sahnesi ile ne filmine geldik biz felan diye düşünmeye başladım. Spoiler vermemeye çalışıyorum, üstün çaba gösteriyorum hatta :)) Teknik detaylardan hemen hemen hiç anlamıyorum diyebilirim. Bu nedenle sadece olay örgüsü itibari ile değerlendirdiğimde film bana kesinlikle istediğimi vermedi. Filme girmeden bi iki ekşi sözlük yorumuna bakmış, ekşi sözlüktekiler kesin başka ve üstün bir dünyadan oldukları için beğenmemişlerdir diye düşünmüştüm. Ama filmi izleyince oldukça hak verdim.

Bence filmdeki aşk bile yeterince işlenemedi. O duygu bana bir seyirci olarak kesinlikle geçmedi. Ki ben film izlerken hadi birşey olsun ağlayayım modunda gibi oluyorum. Üstelik işlenen aşk dışında gerekli gereksiz çok fazla cinsel içerikli sahne ve ayrıntı olduğunu düşünüyorum. Sadece olaylar benim tahmin edemeyeceğim bir şekilde birbirine bağlandı. Bu açıdan neyse bari bağlayabildiler oldum.

Filme dair tek beğendiğim şey ise ‘Kudret’ karakteri oldu. Bi esnafı canlandıran Kudret’e kocaman kocaman güldük 🙂

Eve geldikten sonra merak edip filmin fragmanlarını izledim. Ve iyi ki gitmeden izlememişiz dedim. Çünkü fragmanlarını izleyen birisi, olayları nasıl bağladıklarını da anlıyor neredeyse. Bu nedenle fragmanda bu kadar ayrıntı verilmesi de eksi puan benim için.

Film, Box Office Türkiye rakamlarına göre ilk üç günde 332 bin 216 kişi tarafından izlenerek, son 10 yılın en iyi açılışını yapan aşk filmi olmuş. Ama biliyorum ki herkes benim gibi merakla gidip tat alamadan çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir