Sevdalinka
25 Kasım 2017
Elif’in Ayları
1 Nisan 2018

Elif’in Kasımı

Canım Kasım; bu yıl geçirdiğim en güzel, en mutlu ay!

Kasım ayı kışa yaklaştırır aslında, kışı da sevdiğim pek söylenemez. Ama buralarda havalar o kadar iyi gidiyor ki şaşkınım. Geçen yıl bu zamanlarda dizi geçen karda debelenirdik oysa :) Şimdi ise tam tersi her gün sıcacık güneş doğuyor üzerimize.
Ne izledim?
Kasım ayında The Bing Bang'i ve tabi Sheldon'ı çok sevdiğimiz için 'Young Sheldon'a da başladık. Bu sezon başladığı için biriken 3 bölümü izleyip haftalık takibe devam ediyoruz.

İkinci olarak ise How I Met Your Mother izlemeye başladık ve 1. sezonu bitirdik. Aslında üniversitenin ilk yılında ilk 2 sezonu izlemiştim ama hayli zaman geçtiği için unutmuşum :) Cümle bolca yaşlanmışım duygusu içerir :)

Ne yedim/içtim?

Bu ay #şekersiz21günü tamamladık. Bizim için inanılmaz bir deneyim oldu. Çok bilgi, çok dikkat ve çok sağlık getirdi evimize. Aslında doğadan gelen her şeyin bize yeteceğini, işlenmiş gıdaların zehir saçtığını fark ettik.

Bu ayın favorisi ise; kahve yanına eşlik eden hurma oldu.
Ne giydim/taktım/kullandım?

Bu yılın favorisi olan oversize kazaklar benim dolabımda da yer buldular kendilerine. Kısa dar kazaklara inat uzunlukları ve bollukları ile beni benden aldılar desem yalan olmaz :) Hatta normal beden kazakları bile büyük beden alıp oversize yapmaya başladım:)

Ne okudum?

Bu ay yılın diğer aylarına nazaran daha çok okuma fırsatı buldum. Hatta bir tane de İngilizce kitap okumaya başladım. Henüz 25 sayfa oldu, bu hızla artık Aralık ayında inşallah biter :) Onun dışında 3 kitapla tamamladım bu ayı;

Ayşe Kulin-Sevdalinka,
Stefan Zweig-Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
Gary Small, Gigi Vorgan-Bir Psikiyatristin Gizli Defteri

İçlerinde en çok Sevdalinka'yı sevdim.


Ne dinledim?

Arabaya her sabah bindiğimde istisnasız Sezen Aksu-Aşk dinledim. Bilmiyorum ama nostaljik havası ile müziği umut verdi bana.. 'Bak sımsıcak güneş, sevginle ısındı içim' en güzel kısmı bence.


Neden mutlu oldum?

Annem ve kız kardeşim Ağrı'ya geldiler. O kadar sevindim ki, zaman su gibi aktı onlar varken. Kahkahamızı kahkahalarına, derdimizi dertlerine kattılar. Annem merakından duramamış Ankara'da. Napıyoruz, ne yiyoruz,aç mıyız tok muyuz, evimiz sıcak mı, kaloriferler yanmış mı, izin dönüşü çok ağlamış mıyım gözleri ile görmek istemiş :) İyi de etmiş. Aile bambaşka bir şey.

3 Comments

  1. Tuğçe Yüksel dedi ki:

    Çok samimi,sıcak ,mutlu geçen bir kasım olmuş senin için. Dilerim Aralık’ta da istediğin gibi olur her şey. 🙂

  2. Blog World dedi ki:

    Merhaba, yazınız için teşekkürler. Blog yazarlarının buluşma ve sosyal paylaşım noktasına sizleri de bekleriz. Böylelikle içeriklerinizi bloggerlara tanıtabilir ve diğer bloggerlar ile kolaylıkla irtibat kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir