Ayla
31 Ekim 2017
That Sugar Film
4 Kasım 2017

Elif’in Ekimi

Son bir kaç yıldır sonbahara başka bir düşkünlüğüm var. Yaş yavaş yavaş 30’a yaklaşırken hisler de değişiyor haliyle. İlkbaharın enerjisini sonbaharın dinginliği ile aldatıyorum. Bu nedenle Ekim denilince kendimi daha çok dinlediğim günler geliyor aklıma.
Ne izledim?

Ekim’de New Girl’ü bitirdik. Tabiki de çok önceden başlamıştık ama bitişi bu zamanı buldu. Çok severek çok gülerek izledik 🙂 Son sezonu sadece 8 bölüm olarak çekilecekmiş. Şimdi onu beklemedeyiz.

Ve tabi ki özel olarak bir yazı yazdığım Ayla’yı unutmak büyük haksızlık olurdu.

Ne yedim/içtim?

Bu ay sağlıklı yaşamaya çalıştığım pek çok aydan biri oldu her zamanki gibi :) Takıntı yaptığım şey ise kızarmış ekmek aslında. Ama biraz kapsamı genişletecek olursak kızarmış ekmek Pınar beyaz ve çeri domates üçlüsü oldu. Tabaklarımda diğer şeyler değişirken bu üçlü hep sabit kaldı 🙂 Ben çok yakıştırdım. Ekmek derken tam tahıllı olduğunu belirtmeme gerek yok herhalde, öhüm öhüm 🙂
Ne Giydim?

Bu yaz favorim olan midi etek-sandalet kombinlerime Eylül’de bile inatla devam etmişken, Ekim başında büyük bir acıyla ve saygı duruşu ile veda ettim 🙂
Ne Okudum?

Kitap okuma açısından başarılı bir yıl geçirmediğim gibi başarılı bir ayda geçirmedim. Aslında sürekli birşeyler okuyorum ama kitap değil 🙂 Ekşisözlük mesela :):) Kitaptan saysak olmaz mı?:) Şaka bir yana Stefan Zweig’in 4 kitabını aldım ve ilk kitabını okudum. Farklı bir tarzı var hakikaten. Çok müptelası olduğum söylenemez ama diğer kitaplarını da okuyarak karar vermek istiyorum buna. Tanışmakta neden bu kadar geç kaldık bilemiyorum Stefancım.
Ne dinledim?

Neredeyse gece gündüz, uyurken uyanırken, yürürken arabadayken temizlik yaparken yemek yaparken hep hep hep onu dinledim. O, Deniz Tekin! Yok böyle bir lezzet. Yok böyle bir tat. Spotify’dan, youtubedan her yerden milyon kere. En çok da; ‘Beni Vur’ a ve ‘Sezenler Olmuş’a takıldım.
Neden Mutlu Oldum?

4 yıldır görmediğim kiloyu görünce çok mutlu oldum 🙂 Ekim ayında -2.9 kilo daha verdim. Düşe kalka ilerlesem de başardığımı görmek sevindirdi beni. İnşAllah sonuna kadar devam ederim.

Zaman su misali, Kasım yazısında görüşmek üzere!

2 Comments

  1. Busra Saglam dedi ki:

    Yaaa senin ne kadar cici bir blogun var boyle gozum gonlum acildi yeni kesfettimmm???Izle butonu bilerek mi eklemedin bilemedim ama uyarmak haber vermek istedim gozukmuyor cunku tatlim?Bence herkes seni takip etmeli izlemeli cunku?

    • Elif'in Hikayesi dedi ki:

      Büşra öncelikle hoşgeldin bloguma 🙂 Ne güzel sözler bunlar! 🙂 WordPress tabanlı bir site kullanıyorum ve wordpress için maalesef izle butonu yok 🙁 Yada ben bulamadım tam emin değilim 🙂 Şuan için araştırmalarım devam ediyor, inşAllah bulacağım 🙂 Şuan için google+ ile yetinmekteyim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir