Elif’in Kasımı
3 Aralık 2017
Kısmet
23 Ağustos 2018

Elif’in Ayları

Geçen bir kaç aydır hiç post girmedim. İtiraf ediyorum biraz tembelik geldi üzerime. Ama güneşin yeniden kendini göstermesi ile eski yazma enerjimi de buldum. Ve hemen koştum siteme :)
Ne izledim?

Elbette son zamanlarda en beğendiğimiz dizi 'La Casa De Papel' oldu. Büyük bir merakla izlediğimiz diziyi çok beğendik. Enver'in favori karakteri 'Nairobi' oldu, benimki ise 'Berlin'. Kurgusunun yanı sıra müzikleri adeta bir efsane oldu bence..

Pazar gecelerimize eşlik eden 'Jet Sosyete'den bahsetmemek olmaz elbet. Aslında ilk bölümden tam olarak istediğimizi alamamıştık. Ama ikinci bölümle biraz toparlayıp üçüncü bölümle tam olarak oturdu diyebilirim. Karakterlerin hal ve mimikleri, replikleri hepsi aşina gelmeye başladıkça sevdiriyor kendini.

Sinemadaki hemen hemen tüm komedi filmlerine gittik. ArifV216, Aile Arasında, Ailecek Şaşkınız ilk aklıma gelenler. En çok 'Aile Arasında'yı sevdik. Çok içten, bizden bir film olmuştu. Giderken bu kadar memnun ayrılacağımız aklımıza da gelmemişti üstelik :).

Ne yedim/içtim?

Ayrıntlı bir post daha gelecek ama Van'da yemek yediğimiz 'Saff Et' bu ayın favorisi oldu bizim için. Benim doğum günüm bahanesiyle oldukça lezzetli bir et şöleni yaptık eşimle.

Şekersiz beslenmeye ufak kaçamaklar olsa da devam ediyorum. Elimden geldiğince paketli gıda tüketmiyorum. En son ne zaman çikolata, gofret tarzı bir şeyler yedim; hatırlamıyorum artık. Onun yerine Kudüs hurması diye bir gerçek var ki akıllara zarar derecede lezzetli.

Ne giydim?

Kış döneminde giyilen botlardan, çizmelerden bahsetmek istemiyorum artık. Zaten ayağımın mengene gibi bot içinde olmasını oldum olası pek sevmem. Benim favorim her daim sneaker. Adidas Stan Smithlerim de son zamanlarımın favorisi oldu. Beyaz olduğu için çabuk kirlenme riski haricinde çok seviyorum kendilerini :)
Ne okudum?

Özge Bezirci'nin Şekersiz 21 gün kitabını okudum. Şekersiz hayata kendi araştırmalarımın etkisi ile başlamıştım ama kitabını alıp okumak ayrı bir bilgi denizi oldu benim için. Üstelik motivasyon için çok fazla şey buldum satırlarında. Kitapta yer alan tarifleri henüz denemeye fırsat bulamadım ama ilk fırsatta el atacağım o işe de :)
Ne dinledim?

Biraz nostaljik şarkılara daldım şu sıralar. Sıla'nın, Yalın'ın bile en eski şarkılarını dinledim hep. Ama galiba en çok 'Müzeyyen Senar-Kimseye Etmem Şikayet' dinliyorum. Her arabaya bindiğimde hemen hemen.

Neden Mutlu Oldum?

Yeniden bir hayat inşa edebildiğim için mutlu oldum en çok. Yeniden güvenebildiğim, yeniden insanların arasına karışabildiğim için. Yeniden güzel insanların da olabileceği inancını kazanabildiğim için mutlu oldum. Bir daha eskisi gibi olmaz dediğim şeylerin eskisi gibi değil, daha sağlam olabildiğini görünce mutlu oldum. Temkinli yaklaşmanın güvensizlik olmadığını, bilakis büyümek olduğunu görünce mutlu oldum.

Kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime
Titrerim mücrim gibi baktıkca istikbalime

1 Comment

  1. Tuğçe dedi ki:

    Diziyi ben de izlemiştim. Başlarda güzeldi ama bazı yerlerde ilerletmek zorunda kaldım çoğu kez. Bir de dizi bana Prison Break’ı çağrıştırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir