Moda ve Ben
5 Kasım 2016
Milano’da Harika Bir Lezzet: Luini
10 Kasım 2016

Bir Tepsi Mutluluk

Elif'in Hikayesi Bir Tepsi Mutluluk

Elif'in Hikayesi Bir Tepsi Mutluluk

Zaman zaman bazı şeylere çok bağlanıyorum. Mesela mutlu bir günden kalan bir taş bile o kadar önemli oluyor ki hep görebileceğim bir yerde dursun ben bakıp bakıp mutlu olayım istiyorum. Kimi zaman yatağımın başındaki komidine veya oturma odasındaki sehpanın üzerine iliştiriyorum sevdiğim şey her ne ise.

Elif'in Hikayesi Bir Tepsi Mutluluk

Kanaviçeden ufacık ufacık şeyler işlerim örneğin. Ve ufacık şeyler aslında çoğu zaman hiçbir işe yaramaz 🙂 Ayraç olsun derim bu nedenle hiç bir şey bulamazsam 🙂 Düzen takıntısı olan biri olduğum için bu bazen kargaşa, düzensizlik gibi görünebiliyor gözüme. Bu sefer de rahatsız oluyorum 🙂

Bende pek çok yerde de denk geldiğim bir tepsim olsun istedim. O tepsinin üzerine o dönem neyi seviyorsam ondan bir şeyler koyayım diye düşündüm. Beyaz zemini her zaman çok severim, bu nedenle de İkea’nın bu tepsisini, aslında mum altlığı kendileri, kullanmaya karar verdim.

Tepsinin içerisine bu mevsimde en çok neleri sevdiysem onlardan iliştirdim birer parça.

Kabuk tarçın ve kahve çekirdekleri son zamanlarda en çok kullandığım içeceklerin özü mesela. Geçenlerde gittiğim bir parkta o kadar huzurlu ve mutlu olmuştum ki oradan da bir kozalak ve bir yaprak taşımıştım eve, onu da ekledim tepsime. E kanaviçesiz olur mu? Bu minik sincabı işlerken o turuncusu, kahvesi, yeşili ile tam sonbara uygun demiştim. Günlerdir ayrılamıyoruz hatta,telefon ekranımda bile kendileri var 🙂

2 yıldır düzenli olarak her ay kapıma gelen bikutumutluluk un Kasım takvimi ile, yağmurlu günlere atıf yapan kitap ayracını da ekledim.

Starbucks düşkünlüğümü bilen bilir. İşe giderken uğrardım sabahları, içeri girince kokusu ile bile şükür sebebi 🙂 Bu meşhur bardakları ise biz taa uzak diyarlara geldikten sonra çıktı. Ama kız kardeşim sağolsun, hemen ulaştırdı bana. Ve bu bayıldığım tasarımı ile Starbucks da yerini aldı tepsi de.

Hem Sonbahar dekorasyonu hem sevdiğim şeyler bir araya gelince oldu mu size ‘Bir Tepsi Mutluluk’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir