Elog 4
23 Ocak 2017
16 Şubat.
24 Şubat 2017

Amelie’s Garden – Ankara

Ankara henüz İstanbul ayarında olmasa da 3. Nesil kahveciler konusunda son 1 yıldır baya baya gelişme kaydetti. Farklı konseptlere sahip, içeri girildiği anda kahve kokusu ile saran pek çok yeni coffee shop açıldı. Amelie’s Garden’da henüz çok yeni açılmış mekanlardan birisi. Kardeşim Hilal, Enver ve ben haydi dedik bir deneyelim.

Amelie’s Garden isimli bir yer olunca sahibinin yabancı uyruklu hatta İngiliz olduğunu düşünmüştüm nedense 🙂 Açıldığı yer itibariyle elçiliklere yakın bir noktada bulunması bana bunu düşündürdü galiba. Sahibinin ismi ‘Emel’miş ve Emel’den Amelie’s e türemiş sanıyorum ki. Bende bir mekan açarsam eğer ‘Ally’s’ yapabilirim örneğin 🙂
Şili Meydanı Güneş sokakta bulunan mekan, hem kahve hem succulent shop aslında. Satın almak istediğiniz succulentler istediğiniz şekillerde hazırlanıyor siz kahvenizi içene kadar. Bunun için minik bir atölye kısmı var içeride.
Birde tasarım ürünlerin satıldığı bir duvara yer verilmiş. Kanaviçe yastıklardan el yapımı rozetlere, defterlerden kolyelere pek çok zevkli ürün var. Hatta bizde dayanamayıp çok tatlı, ahşaptan özel yapım bir broş aldık.
Ve gelelim kahve kısmına. Bir caramel machiato, bir cappuchino ve bir de latte söyledik. Hem sunum hem lezzet açısından beğendik. Yanında da brownie ve cookie sipariş ettik. Cookie çok lezzetliydi hakikaten.
Foursquare’de yazdığım yorumla sonlandırayım yazımı; ‘Ortam sakin. Bitkiler huzur verici. Kahveler güzel. Tasarım ürünler zevkli.Muhakkak tavsiye.’

2 Comments

  1. Çok tatlı çok natürel bir ortama benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir