Nisan
1 Nisan 2017
Mostar Köprüsü
7 Nisan 2017

4 saatte Erzurum

İşle ilgili bir sebeple gittiğimiz Erzurum’da geçirmek için sadece 4 saatimiz vardı. Bizde bunu yiyerek içerek değerlendirdik :):) Saat 12’den 5’e kadar vakit bulabildik sadece. Eğer kahvaltı için vakit bulabilseydik, güzel başka bir planım daha vardı ama ancak bu kadar oldu.

Vakit öğle olunca yemek yiyelim dedik ilk olarak.Erzurum denince akla Cağ Kebabı geldiği için de soluğu Gel Gör Cağ Kebabında aldık. Gel Gör’ü seçmemizin sebebi Foursquare’de 8.7’lik puanı ve blog yorumları idi. Yerken işte bu be, oluyor insan. Normalde etin yağını yiyemem, ama cağın içinde öyle bir dağılmıştı ki, löpür löpür götürdük. Yanında açık ayran istedik, ayran ortalama idi diyebilirim.
İkinci durağımız aslında kadayıf dolması yemek için Muharrem Usta olacaktı ama, cağ kebabından yerimiz kalmayınca Erzurum Evlerine gidip kahve içmeyi tercih ettik. Erzurum Evleri o kadar otantik, o kadar nostaljik döşenmiş ki ben bayıldım! Yer sofraları ile eskiye harika bir yolculuk yaparken buluyorsunuz kendinizi. Burada birer Türk kahvesi içmek çok iyi geldi.
Yola çıkmadan önce tüm çiçekçilerde nergis aradık. Ve Erzurum’da da nergis bulamadık. Son olarak gelmişken iyi kahve alalım dedik ve Bayram Efendi Osmanlı Kahvecisi ile Gloria Jeans’a uğradık. Türk kahvesi ve filtre kahve ihtiyacımız vardı. Ağrı’da bulmak mümkün değil maalesef. Uğrayınca hadi birer kahve de buradan alalım, yolda içeriz dedik.

İşte Erzurum’da 4 saatte sadece yedik içtik, döndük:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir